ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 18:00 - 8:30

مشتریان گرامی می توانید بعد از ساعت کاری با موبایل 8358079-0912 در تماس باشید

آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا

آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا

طراحی کافی شاپ مدرن

طراحی کافی شاپ مدرن

وقتی از فضای کافه صحبت می کنیم، معمولاً معیارهای مرسوم زیباشناختی کنار می روند. به جای آن ها تعریف جدیدی ارائه می شود که می تواند برای هر کس متفاوت باشد. علت اینکه کافه های امروزی تا این حد محبوبیت یافته اند، جدا از موج فکری کافه نشینی می تواند به نحوه دکوراسیون این فضاهای دوست داشتنی مربوط باشد. کافه مکانی است که شما برای جدا شدن از دغدغه های روزمره زندگی در آن وقت می گذرانید، پس معماری آن نیز باید از سبک های تکراری متمایز باشد.

دکور کافی شاپ
دکوراسیون داخلی کافی شاپ مدرن

آیا دکوراسیون یک فضا باید طبق معیارهای مرسوم طراحی شود؟ بله، ولی در رابطه با کافه ها اینطور نیست. تقریباً میشه گفت با تحولی که امروزه به وجود آمده، هیچ هنجاری دیگه قطعیت نداره. دقیقاً به همین دلیل شما می تونید کافه تون رو به همان فرمی طراحی کنید که تا قبل از این مورد پذیرش جامعه و مردم نبوده.
خلاقیت در ایجاد یه فضای بکر دقیقاً همون کاریه که شما با فکر خودتون انجام می دید و نه با دنبال کردن فکر دیگران. درخصوص طراحی داخلی کافی شاپ های امروزی باید گفت، با اینکه همه تقریبا پیرو یک سبک هستند، کاملا با همدیگه متفاوتند. اگر می خواید با ایده های طراحی مدرن ترین کافه های عصر حاضر آشنا بشید، بهتره همراه بوم آور باشید.

طراحی کافی شاپ مدرن
نمونه طراحی داخلی کافی شاپ های امروزی

رنگ مناسب در طراحی کافی شاپ مدرن

رنگ مناسب دکوراسیون شاپ
رنگ مناسب در طراحی کافی شاپ مدرن

رنگ تیره یکی از رنگ هایی ست که در طراحی دکوراسیون کافی شاپ محبوبیت دارد. کافی شاپ ها به عنوان فضایی که شما مقدار کمی از وقت خود را در آن می گذرانید، می توانند در استفاده از این رنگ جسورانه بی پروا طراحی شوند. رنگ تیره یک فضای تاریک و دنج به وجود می آورد که با آنچه محیط کافه ها ایجاد می کند، کاملا تناسب دارد.

با نحوه قرارگیری گیاهان در کافه خلاقانه تر برخورد کنید

یکی از ایده های همیشه پرطرفدار در طراحی دکوراسیون کافه ها به کار بردن فضای سبز در محیط کافی شاپ است. گیاهان هیچ وقت کهنه نمی شوند. تقریبا همه جا حضور دارند و همیشه در ما حس خوبی به وجود می آورند. می توان فضای سبز را در محیط کافه حرکت داد. تعبیه فضای سبز روی سطح دیوار ایده بسیار جالبی خواهد بود. پیشنهاد میکینم این ایده را حتماً امتحان کنید. شاید با گلدان هایی مواجه شده باشید که در واقع گلدان نیستند. وسایلی با عملکردهای متفاوت وجود دارند که می توانند به جای گلدان، گیاهان کافه نشین را در بر بگیرند. هر چه باشد یک کافه خاص، گلدان های خاص می طلبد.

آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
به کار بردن فضای سبز در محیط کافی شاپ
دکوراسیون کافی شاپ مدرن
تعبیه فضای سبز روی سطح دیوار در دکوراسیون کافی شاپ
طراحی کافی شاپ مدرن
کافه های خاص با خلاقیت در گلدان های خاص

اگر خلاقانه تر با نحوه قرارگیری گیاهان در فضا برخورد کنیم، شاید معلق بودنشان فکر بدی نباشد. می توان با استفاده از ابزار ساده، تعدادی از گلدان معلق در نظر گرفت که از سقف آویز شده و تا نزدیکی سطح میز فرود آمده اند.

از مصالح شاخص در طراحی کافه استفاده کنید

آجر از مصالحی ست که می تواند در طراحی دکوراسیون کافه یک عامل سنت شکن به حساب آید. با وجود اینکه آجر از دیرباز جزو مصالح مورد استفاده معماران در ساختمان بوده است، هیچ گاه به صورت فراگیر در طراحی دکوراسیون داخلی یک بنا مورد استفاده قرار نگرفته است. همین موضوع باعث می شود که انتخاب آجر به عنوان متریال شکل دهنده پس زمینه فضا، محیط کافه را به فرم شاخص درآورد. البته این نوع طراحی امروزه با استقبال زیاد کافه داران و سایر اصناف روبه رو گشته است. و پیشنهاد ما به شما این است که ایده های تازه تری را در انتخاب مصالح شاخص تر بیازمایید.

طراحی کافی شاپ مدرن
استفاده از آجر در دکوراسیون کافی شاپ
طراحی کافی شاپ مدرن
از مصالح شاخص در طراحی کافه استفاده کنید
طراحی کافی شاپ مدرن
آجر در طراحی داخلی کافه

طراحی نورپردازی را از یاد نبرید

نور و سایه به انکار ناپذیر ترین کاراکترهای معماری از قرن ها پیش با زندگی انسان ها درآمیخته اند. افرادی که کافه های دنج را به عنوان پاتوق خود انتخاب می کنند، نشستن در یک فضای تاریک و روشن را دوست دارند. می توان با نورپردازی طبیعی یا مصنوعی فضای تاریک و روشن را به راحتی ایجاد کرد. البته نکته قابل توجه این است که بدانید دقیقاً کدام قسمت را تاریک و کدام قسمت را روشن در نظر بگیرید. استفاده از طراحان با تجربه و خلاق میتواند در این زمینه کمک بزرگی برایتان باشد.

نورپردازی کافی شاپ
بهره گیری از نورپردازی طبیعی در دکوراسیون کافی شاپ
نورپردازی کافه
نورپردازی کافی شاپ مدرن
لامپ های کافی شاپ
طراحی کافی شاپ مدرن

از فرم های پارامتریک استفاده کنید

از دیگر ایده های قابل اجرا روی دکور کافه سیالیت است. با استفاده از فرم های منحنی و تعمیم این ایده به مبلمان، می توان یک فرم متفاوت و منحصر به فرد خلق کرد. زیبایی خاصی که فرم های پارامتریک به فضای کافه شما میبخشد،کاملاً غیر قابل انکار است.
مطلب مرتبط : ” تاثیر دکوراسیون داخلی کافی شاپ در جذب مشتری را دست کم نگیرید

طراحی کافی شاپ مدرن
فرم های سیالیت در دکوراسیون کافه

چیدمان میز و صندلی کافه مدرن

یک صندلی پای پنجره یکی از آن صندلی هایی است که نمی خواهید از روی آن بلند شوید. اگر اهل کافه نشینی باشید و تنهایی را هم ترجیح دهید، عملا برای خود شرایطی به وجود می آورید که شاید یک صندلی رو به پنجره پاسخگوی آن باشد. زمانی که کسی برای گوش دادن به حرف هایتان ندارید، می توانید به جای آن از تماشای منظره بیرون کافه لذت ببرید.
میز در یک کافه می تواند از تعریف همیشگی خود خارج شود. این به این معنی نیست که برای داشتن یک کافه شیک حتما میزهای خاص داشته باشید. اما اگر پشت طرح میز خود کانسپت داشته باشید، احتمالاً افراد بیشتری به نشستن پشت آن ها ترغیب خواهند شد.

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
صندلی کنار پنجره در دکور کافی شاپ دنج و مدرن

لوسترهای فرمیک و خاص در دکور کافه

لوسترهای فرمیک از خلاقانه ترین انتخاب های طراحی فضای کافه به حساب می آیند. آن لوستری که شما به هیچ وجه در فضای خانه خود نصب نمی کنید. و هیچ گاه در محل کار دیگران نمی بینید. دقیقا همان لوستری ست که یک کافه نیاز دارد. مهم نیست از چه سبک لوستر در نورپردازی کافه استفاده شود. حتی می توان گفت که عملکرد نورپردازی نیز اهمیت چندانی ندارد. تنها چیزی که مهم است، خاص بودن لوستر مورد استفاده است. لوستری که عملاً از کار افتاده و شاید عمداً خاموش باشد هم می تواند دکور کافه را تشکیل دهد.

دکوراسیون کافی شاپ
لوسترهای فرمیک و خاص در دکور کافه
دکوراسیون کافی شاپ
لوسترهای فرمیک و خاص در دکور کافه
دکوراسیون کافی شاپ
لوسترهای فرمیک و خاص در دکور کافه

لوازم نوستالژیک در طراحی کافی شاپ مدرن

تخته سیاه را همه به خوبی می شناسید. شاید این روزاها دیگر کمتر کسی با تخته های سیاه سر و کار داشته باشد. به هر حال، کافه دقیقاً با همان چیزهای نوستالژیکی سر و کار دارد که بقیه کنار گذاشته و یا به آن ها اهمیتی نمی دهند. استفاده از تخته سیاه به همراه گچ، شاید ساده ترین و کم خرج ترین اقدام برای طراحی دکور یک کافه باشد. این تخته می تواند نقش منوی کافه را ایفا کند. با داشتن این قابلیت که هر وقت بخواهید می توانید منو را تغییر دهید. بدین صورت که حروف قبلی را به سادگی پاک کرده و سپس منوی جدید را جایگزین کنید.

استفاده از تخته سیاه نوستالژیک به جای منو در کافی شاپ مدرن

توجه مشتریان را با دکور کافه جلب کنید

جای دوچرخه معمولا در کوچه و خیابان است. شاید گهگاه نیز در گوشه ی یک فضا قرار داده شده باشد. این گوشه می تواند قسمتی از یک کافه باشد که طراحی آن نیاز به ایده های بدیع دارد. یک دوچرخه از کار افتاده قدیمی احتمالاً زیاد برای شما هزینه نخواهد داشت. اما توجه هر کسی را به خود جلب خواهد کرد و این همان چیزی است که یک کافه خاص نیاز دارد.

از قفسه های کتاب استفاده کنید

قفسه کتاب یکی دیگر از چیزهایی است که تعبیه آن در فضای کافه پیشنهاد می شود. اکثر افرادی که به کافه های دنج می آیند، عاشق کتاب هستند. حتی اگر عاشق کتاب نباشند، شما با داشتن یک قفسه کوچک از کتاب های متنوع در فضای کافه آن ها را به کتاب خواندن علاقه مند خواهید کرد.

آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
از قفسه های کتاب استفاده کنید

ایده های بکر در طراحی کافی شاپ مدرن

دیوار بناهای مخروبه را دیگر همه به وفور دیده اید. همان ها که صاحبانشان میلیون ها تومان پول خرجشان کرده تا ظاهر یک دیوار طبیعی را به خود بگیرند. حال به عکس قضیه فکر کنید. احتمالاً تصور اینکه از عمد ظاهر یک بنای مخروبه را به فضا دهید خنده دار است. ولی مسلماً نه در محیط یک کافه که قرار است خاص هم باشد. دیوارهای رنگ و رو رفته با رنگ های پوسته شده، گچ های ریخته شده و کاغذ دیواری های ورقه شده می توانند یک ظاهر کاملاً خاص به محیط کافه بدهند. می توانید لوله های زنگ زده را نیز به این مجموعه اضافه کنید. ظاهری که این ایده به کافه می بخشد، دقیقا بر خلاف تصور عموم جالب خواهد بود.

ایده های بکر در طراحی کافی شاپ مدرن
طراحی کافی شاپ مدرن
ایده های بکر در طراحی کافی شاپ مدرن

هنرمندانه به کافه خود دکور دهید

تابلوهای عکس و نقاشی هم از دیگر مواردی هستند که می توان در فضای کافه در نظر گرفت. هنرمندانه فکر کردن را از حیطه معماری فراتر برده و به دیگر هنرهای تجسمی مثل عکاسی و نقاشی هم اجازه دهید در امر طراحی به کمک شما بیایند. تابلوها قابلیت این را دارند که به یک فضای معمولی روح تازه ای ببخشند.

تاثیر تضاد رنگها در زیبایی دکور کافه

کارساز بودن تاثیر کنتراست رنگ ها به کافه ها نیز قابل تعمیم است. رنگ های متضاد، چشم را ناخودآگاه درگیر کرده و به این وا می دارند تا این تمایز را تشخیص دهند.
مطالب مرتبط : طراحی داخلی رستوران و خلق فضایی خاص در جذب مشتری

رستوران و فود کورت خود را با کم ترین هزینه طراحی و اجرا کنید

کافه های دو طبقه
آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
نمونه دکوراسیون کافه مدرن دو طبقه

اگر فضای کافی شاپ آن قدر مرتفع باشد که بتوان آن را در دو سطح تعریف کرد، این بدان معناست که شما باید به طور همزمان با در نظر گیری هر دو سطح به طراحی فضا بپردازید. اینجاست که لوسترها و آویزها بالاتر می روند تا نمایانگر بلندای سقف باشند. یک راه پله طراحی شده نیز می تواند عاملی دعوت کننده جهت استفاده از فضای طبقه دوم به حساب آید.

جذابیت را به فضای بیرونی کافه تعمیم دهید

نشستن در فضای بیرونی کافه یک انتخاب است. این انتخاب را افراد زمانی انجام خواهند داد که محیط بیرون نیز به اندازه داخل جذابیت داشته باشد. اگر محیط کافه تا فضای بیرونی ادامه دارد، باید طوری به طراحی آن پرداخته شود که صندلی های بیرونی خالی نمانند. از آن جا که فضای بیرونی کاملا باز است، گیاهان جزو بهترین انتخاب های طراحی هستند. در نظر گرفتن لامپ برای فضای بیرون را فراموش نکنید.

آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
استفاده از فضای جلوی کافه در پیاده رو
و اما کلام پایانی

تنوع ایده هایی که می توان در طراحی دکور یک کافه به کار برد آنقدر زیاد است، که نمی توان آن ها را در در یک مطلب جای داد. ایده ها هر روز متولد شده و مدام در حال تطبیق با شرایط هستند. به هر حال، البته درنظر داشته باشید که بهترین ایده ها همیشه ایده هایی هستند که قبلا اجرا نشده اند. قرارگیری همه عواملی که در بالا به آنها اشاره کردیم، میتواند در طراحی موفق یک کافه خلاقانه و زیبا تاثیرگزار باشد. جهت بهره مندی از خدمات مشاوره طراحی داخلی کافه ها و کافی شاپ های منحصربه فرد، می توانید با کارشناسان و طراحان معماری بوم آور تماس بگیرید. همچنین جهت دیدن نمونه کارهای ما میتوانید اینجا کلیک کنید.

طراحی کافی شاپ مدرن
آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
طراحی کافی شاپ مدرن
آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
طراحی کافی شاپ مدرن
آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
طراحی کافی شاپ مدرن
آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
طراحی کافی شاپ مدرن
آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا
طراحی کافی شاپ مدرن
آشنایی با متدهای دکوراسیون و طراحی مدرن ترین کافی شاپ های روز دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *