ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 18:00 - 8:30

مشتریان گرامی می توانید بعد از ساعت کاری با موبایل 8358079-0912 در تماس باشید

طراحی ویلا در سال ۲۰۲۲-۲۰۲۳

طراحی ویلا : همه ما مشتاق هستیم تا تنها برای چند روز هم که شده؛  از سرو صدا و دردسرهای زندگی شهری فرار کنیم و به جایی دنج و سرشار از آرامش برویم. مطمئنا به همین سبب است که ساخت و طراحی ویلا این روز‌ها بازار داغی را از آن خود ساخته است. در این روند به دنبال به نمایش گذاشتن قابل توجهی از تجملات و زیبایی‌ها نیستیم، اما انتظار داریم حال که قرار است که در این فضا افکار و روانمان آرام گیرد، زیبایی چشم‌نوازتری را در طراحی ویلا به تصویر بکشیم‌.

در روند طراحی ویلا باید مراحل یا ابعاد مختلفی را چون نوع طراحی نما تا طراحی داخلی در هر قسمت را گرفته  به نحو احسن به انجام رسد. البته اینکه در هر قسمت چه سبکی اجرا شود وابسته به تخصص طراح و بیشتر از همه سلایق و علایق شما و همین‌طور بودجه در دسترستان است. برای مثال به طراحی نما که برسید، گزینه‌های طراحی نمای رومی_ کلاسیک و مدرن  در پیش رویتان قرار خواهد گرفت.

سبک های متعدد در طراحی ویلا

  • طراحی ویلا مدرن
  • طراحی ویلا کلاسیک
  • طراحی سنتی
  • طراحی ویلا ایرانی
  • طراحی ویلا دوبلکس
  • طراحی ویلا لاکچری

در پروسه طراحی ویلا، از چه مرحله‌ای باید کار را  شروع کرد؟

شما در این مسیر تا رسیدن به نتیجه؛ مختار هستید و می‌توانید هر روندی را تا پایان پروژه در پیش بگیرید. اما اگر قرار است که همه چیز طبق اصول پیش رود و از یک پروسه ساختمان سازی ساده مجزا گردد، باید مراحل زیر یکی پس از دیگری با موفقیت پشت‌‌سر گذاشته شود.

تعیین هدف

گروه کثیری از افراد تمایل دارند که ویلا در جایی خوش آب و هوا و عموما به دور از شلوغی شهر برپا شود. اما گاهی افراد تنها با هدف کسب سود هر چه بیشتر و ساخت و ساز وارد این حیطه می‌شوند. به همین سبب تعیین هدف شکل دهنده تمامی مراحل بعد در پوسه طرحی ویلا و باقی معیارهاست.

تعیین ناحیه برپایی ویلا‌

پیش باز آنکه هر اقدامی در باب طراحی ویلا، نیاز است تا جایگاه زمین و متراژ آن مشخص شود. گاهی از افراد شلوغی و جنب و جوش مردم در روند زندگی شهرنشینی را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کنند، به همین سبب ترجیح می‌دهند که پروژه در نزدیکی همین هیاهوی محبوب شهر برپا گردد.

 آینده نگری در طراحی ویلا

پیش از آغاز طراحی ویلا نیاز است تا اهداف آینده خود را برای زندگی در ویلا به چالش بکشید. مطمئنا تهیه تجهیزات مورد نیاز، تقسیم بندی فضاها و … وابسته به تصمیمات شما در آینده برای استفاده از ویلا دارد. برای مثال باید معین شود که این فضا را برای سپری نمودن همیشگی روزهایتان انتخاب کرده‌اید یا اینکه، فقط قرار است چند روز در ماه را در آنجا بگذرانید؟

و یا در چند سال آینده تصمیم با فروش آن را دارید؟ و هر سال دیگر که میزان و نوع کاربری ویلا را معین سازد.

گام‌های بعدی را با نظارت یک مشاور و معمار متبحر بردارید

ممکن است گمان ببرید که طراحی ویلا از هر پیچیدگی به دور است و همانند هر ساختمان دیگری باید شرایط فیزیکی خود را پشت‌سر بگذارد تا پروژه به اتمام برسد. اما همانطور که گفتیم قرار است در این روند دست به خلق فضایی کاملا متفاوت از آپارتمان‌های معمول بزنیم.  به همین سبب بی‌شک ایده پردازی در حوزه طراحی ویلا نیازمند مهارت، یک معمار کار بلد است. قرار نیست هزینه مضاعفی را اختصاص دهیم، تنها نیاز است تا از بودجه‌ای که در دست داریم نهایت استفاده را ببریم.

تعیین بودجه و طراحی ویلا

مطمئنا اتفاقی بدتر از اینکه مجبور شوید، در میانه راه و پیش از به نتیجه رسیدن پروژه، آن را به سبب کمبود مالی متوقف کنید، نخواهد بود.‌ در ابتدا لیستی از همه هزینه‌ها اختصاصی در طراحی ویلا تهیه و در صورت کمبود بودجه، مواردی که آخرین اولویت‌ها را به خود تخصیص داده‌اند را حذف خواهید نمود. برخی از خواسته‌هایتان حتی با گذشت مدتی از اتمام پروژه هنوز هم قابل اجراست.

تهیه لیستی از تجهیزات مورد نیاز

تهیه لیست از تجهیزات مورد نیاز با لیست برآورد مالی در ارتباط مستقیم هستند. برای مثال اینکه قرار است چند اتاق خواب با چه تجهیزاتی آماده شود باید در هزینه‌های جاری نیز، محاسبه گردد. موارد دیگر را در باب تجهیزات مورد نیاز می‌توان در سوالات این چنینی طرح کرد؟

قرار است چه نوع سیستم گرمایشی تعبیه گردد؟

چند پنجره نیاز است؟ یا اینکه قرار است، پنجره‌ها دارای چه جنسیتی باشند؟

طراحی ویلا

طراحی ویلا هماهنگ با سبک زندگی

قرار است طراحی ویلا با سبکی پیش برده شود که شما خواهان آن هستید. لایف استایل شما در این مرحله حرف اول را می‌زند. برای مثال اگر همیشه عاشق سبک آشپزخانه‌ها قدیمی بوده‌اید، می‌توانید یک موضوع را با طراح در میان بگذارید، تا وجهه‌ای از یک مطبخ قدیمی اما با امکانات روز را برای شما به تصویر بکشد.

 سبک و نوع طراحی ویلا

مرکزیت طراحی ویلا را نوع سبکی که قرار است در آن اجرا گردد، معین می‌سازد که به طور کامل وابسته به نوع سلیقه شماست. برای مثال اگر همیشه سبک‌های کلاسیک برای شما با محبوبیت بسیاری همراه بوده است، وقت آن است که به آن جامه عمل بپوشانید. البته این روند را می‌توانید در همه قسمت‌ها اجرا کنید تا شاهد هماهنگی و زیبایی غیرقابل وصفی را بیافرینید. بدین صورت که اگر قرار است در فضای داخلی سبک کلاسیک حاکم باشد، می‌توانید طراحی نمای کلاسیک‌ را برای فضای خارجی برگزینید.

اخذ مجوز و طراحی ویلا

پیش از زدن اولین کلنگ نیاز است تا مجوز و دستورهای کار مورد نیاز را در دست داشته باشید. در اغلب مواقع معمار پیش نویس قرارداد را آماده خواهد نمود که در آن همه مواردی چون نقشه ویلا، مشخصات کارفرما و همینطور همه ویژگی‌های زمین ذکر شده است.

آیا طراحی ویلا به اهداف و انتظارتتان نزدیک است؟

کافیست تا طرح پایانی برای اجرا را با آنالیز پروژه خیالتان در قیاس قرار دهید تا در صورت نیاز و البته امکان نقاط ضعف و قوت آن را بیابید و برای رفع و یا تقویت آن دست به کار شوید.

 اجرای طرح طراحی ویلا

این مرحله خان آخر است و طراحی ویلا از کاغذ به اجرا بر روی زمین منتقل می‌شود. در این مرحله معماران وظیفه دارند، گزارشی کامل و بی‌نقص از پیشروی طراحی در اختیار شما قرار دهند. این از حقوق بی قید و شرط کارفرماست که در جریان کامل هر پیشرفت و یا چالشی قرار گیرد.

گروه طراحان معماران بوم آور با بهره گیری از تیمی خلاق و دانش آموخته های طراحی و دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات تخصصی طراحی ویلا (از صفر تا صد پروژه) می باشد. چنانچه علاقه مند هستید یک طراحی ویلا زیبا داشته باشید می توانید با ما در تماس باشید.  همچنین جهت دیدن نمونه طراحی ویلا ما می توانید اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *