ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 18:00 - 8:30

مشتریان گرامی می توانید بعد از ساعت کاری با موبایل 8358079-0912 در تماس باشید

طراحی نما در سال ۲۰۲۲-۲۰۲۳

طراحی نما : نمای ساختمان یکی از مهمترین عناصر تعیین کننده ظاهر ساختمان است. این نما است که اولین بار توجه عابرین را به خود جلب می‌کند، بنابراین طراحی و اجرای آن نیاز به تفکر و تخصص دارد. تیم طراحی نما در کرج به همراه گروه اجرای نما در کرج در این مقاله به شما کمک کند که چه چیزی را برای نمای خانه انتخاب کنید تا بادوام و زیبا شود؟ ارزانترین نما همیشه بهترین راه حل نیست. نمای خوب بادوام، مستحکم، زیبا و در عین حال عایق حرارتی و صوتی ایده‌آل ‌تر است. با دیگر پارامترهای طراحی نما در سال جدید آشنا شوید

اهمیت طراحی نما

طراحی ساختمان‌های شخصی نه تنها در شکل و طرح، بلکه شاید بیش از همه در نما با هم تفاوت دارند. این نما است که به ساختمان شخصیت فردی می‌بخشد.
اهمیت زیبایی نمای خانه کمتر از زیبایی شناسی فضای داخلی نیست. طراحی نما باید فضاهای داخلی و خارجی را در یک ایده مشترک ادغام کند و ساختمان را به طور هماهنگ با منظره اطراف ترکیب کند. علاوه بر این انواع طراحی نما مانند طراحی نما مدرن، کلاسیک ، طراحی نما  سازه های اصلی خانه محافظت می‌کنند و در استحکام و دوام آنها تاثیر دارد. بنابراین طراحی نما جزء مهمی از کل مفهوم معماری ساختمان آینده است.

زیبایی شناسی در طراحی نما

طراحی نما کارت ویزیت ملک است و می تواند برای مالک برای رسیدن به اهداف خود از جمله فروش ملک یا جذب مشتری در یک معامله تعیین کننده باشد. حتی برای مسکن، نما تاثیر زیادی در رضایت ساکنین و در نتیجه کیفیت زندگی آنها دارد.
مهم نیست که یک ساختمان چقدر ساده است، نما باید طراحی ویژه ای داشته باشد. همانطور که از ظاهر خود مراقبت می کنیم و از لوازم جانبی برای بیان شخصیت خود استفاده می‌کنیم، نما نیز طراحی ساختمان و کاربرد آن را آشکار می کند.

نقش طراحی نما در ساختمان

 طراحی نما و نمای خانه به همان اندازه فونداسیون، دیوارها یا دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در نما است که فرد می تواند سلیقه و علاقه خود را در سبک و طرح رنگ منعکس کند، عناصر خاصی قرار دهد و سطح رفاه خود را نشان دهد.
در کنار عملکرد تزئینی، نما وظایف عملی زیادی دارد. وظایف نما عبارتند از :
حفاظت از ساختمان در برابر انواع بارندگی؛
حفظ دمای داخل ساختمان؛
کلید تحقق این دو نکته، انتخاب صحیح مواد و طراحی اصولی در نما است.
علاوه بر این که دکوراسیون بیرونی خانه و فضای داخلی آن باید در یک سبک باشد، تناسب و هماهنگی آن با منظره اطراف نیز مهم است. بنابراین، لازم است که طراحی نما را در همان مراحل اولیه طراحی به تیم مجرب و متخصص طراحی نما در کرج و اجرای نما در کرج بسپاریم.

انتخاب سبک طراحی نما

هنگامی که زمان انتخاب یک سبک خاص مانند طراحی نما مدرین، طراحی نمای کلاسیک ،طراحی نمای رومی_ کلاسیک فرا می رسد، باید بر روی ۴ عامل مهم زیر توجه شود:
آب و هوای منطقه ای که ساختمان در آن قرار دارد؛
دیوارها و سایر سازه ها از چه چیزی ساخته شده اند؛
شکل و تعداد طبقات ساختمان؛
توان مالی مالک.

نکات انتخاب طراحی نما در کرج

نمای خانه باید از موادی ساخته شود که با تکنولوژی ساخت و ساز که ساختمان با ان ساخته شده و همچنین با شرایط محیطی سازگار باشد. برخی از ساختمان‌ها به مواد سبک و قابل تنفس نیاز دارند (مثلاً خانه‌های چوبی )، در برخی دیگر ویژگی‌های عایق کاری مهم است (مثلاً در مناطق بادخیز و سرد) و در برخی دیگر، افزایش مقاومت در برابر کثیفی نقش کلیدی دارد.
پوشش دیوار باید با شکل ، سبک ساختمان و سایر عناصر آن، مانند سقف و نازک کاری پنجره هماهنگ باشد. با این حال، نما نباید از نظر بصری بدنه ساختمان را تحت فشار قرار دهد . طراحی نمای کلاسیک، معمولا یکنواخت و فاقد عناصر تزئینی فراوان است.
برای یک ساختمان مرتفع اغلب طراحی نما مدرن انتخاب می‌شود. در این نوع طراحی، بیشتر از عناصر مختلف ولی هماهنگ در طبقه همکف تا طبقات فوقانی استفاده می شود.

هزینه های طراحی نما

هنگام انتخاب نما، باید هم هزینه مواد و هم هزینه طراحی نما و اجرای نما را در نظر بگیرید. قیمت‌ها با توجه به نوع و پروژه متفاوت است. بنابراین برای یک ارزش گذاری تقریبی، بهتر است که از ماشین حساب‌های ساخت و ساز آماده که به صورت آنلاین موجود است استفاده کنید یا از یک شرکت طراحی نما در کرج مشاوره بخواهید .

گروه طراحان معماران بوم آور با بهره گیری از تیمی خلاق و دانش آموخته های طراحی و دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی و طراحی نما (از صفر تا صد پروژه) می باشد. چنانچه علاقه مند هستید طراحی نما منزل خود را تغییر دهید می توانید با ما در تماس باشید.  همچنین جهت دیدن نمونه کارهای طراحی نما ما می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *