ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 18:00 - 8:30

مشتریان گرامی می توانید بعد از ساعت کاری با موبایل 8358079-0912 در تماس باشید

تغییر دکوراسیون نشیمن و پذیرایی و ناهارخوری با روش های ساده و قابل اجرا

تغییر دکوراسیون نشیمن و پذیرایی و ناهارخوری با روش های ساده و قابل اجرا

 

دکوراسیون نشیمن و پذیرایی در خانه های امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته است. زیرا بعد از ورودی، نشیمن و پذیرایی، مهمترین فضاهای خانه هستند. در خانه های کوچک، این دو فضا با یکدیگر ترکیب می شوند. از این رو، این نحوه چیدن مبلمان در فضای خانه است که می تواند کار تفکیک فضا را انجام دهد.

در فضای نشیمن و پذیرایی، وجود سه بخش الزامی است:
بخشی برای مبلمان نشیمن، مبلمان پذیرایی که می تواند با بخش نشیمن ترکیب شود و ناهارخوری. البته در خانه هایی با آشپزخانه اوپن می توان فضای اوپن را به عنوان فضای ناهار خوری در نظر گرفت.

 سقف و تاثیر آن بر دکوراسیون

دکوراسیون داخلی
سقف و تاثیر آن بر دکوراسیون

با تغییر ارتفاع سقف می توان فضا را تفکیک کرد. باید توجه داشته باشید که میان طرح های کف و سقف کاذب هماهنگی ایجاد کنید تا از نظر بصری، فضا یکپارچه به نظر برسد. نورپردازی های سقف نیز باید به گونه ای باشد که نور لازم را برای هر قسمت از فضا تامین شود. در این صورت مواقعی که از بخش خاصی از فضا استفاده نمی کنید، بتوانید چراغ های مربوط به آن را خاموش کنید.

انواع کف سازی موثر در دکوراسیون 

هر فضایی باید متناسب با کاربرد آن باشد. در خانه هایی که نشیمن و پذیرایی با یکدیگر ترکیب شده اند، در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی می توانید با استفاده از کف سازی، این فضا را به قسمت های مختلف تفکیک کنید. برای تقسیم بندی فضا میتوان از سرامیک با رنگ های متفاوت کمک گرفت و فضا را به بخشهای کوچکتری تقسیم کرد. استفاده از حاشیه های رنگی در اطراف هر بخش نیز از راه هایی است که می تواند به تفکیک فضاها کمک کند. در عین حال، میتوان با تنظیم ابعاد مناسب برای این حاشیه ها، میزان پرت سرامیک های کف را به حداقل رساند.

دکوراسیون داخلی
انواع کف سازی موثر بر دکوراسیون

چیدمان سرامیک ها در فضاهای مختلف

چیدمان سرامیک ها می تواند با طرح های مختلفی انجام گیرد. در فضاهایی که دیوارها گونیا نیستند ( به حالت ۹۰ درجه قرار نگرفته اند)، بهترین راه استفاده از سرامیک های با طرح لوزی است تا زوایای غیر از ۹۰ درجه را به راحتی پوشش دهند. اما در نظر داشته باشید که پرت سرامیک ها در طرح های لوزی بیش از طرح های ساده است. طرح های حصیری نیز گونیا نبودن فضا را پوشش می دهند و ضمنا پرت کمتری نسبت به حالت لوزی دارند. به خاطر داشته باشید که استفاده از سرامیک ها با ابعاد بزرگ برای فضاهای بزرگ مناسب تر است. اما در فضاهای کوچکتر، استفاده از سرامیک های بزرگ توصیه نمی شود تا میزان خرد شدن سرامیک در فضا کاهش یابد و حس تعادل بصری بیشتری ایجاد شود.

دکوراسیون داخلی
چیدمان سرامیک ها در فضاهای مختلف

دکوراسیون نشیمن و مبلمان

اگر قرار است بیش از یک ست مبل در فضای نشیمن قرار داده شود، می توانید یک ست مبل راحتی انتخاب کنید. مبلمان راحتی معمولا در فضایی از خانه قرار می گیرد که به عنوان نشیمن افراد خانواده در نظر گرفته شده است. از مبل های رسمی تر برای پذیرایی از میهمانان استفاده کنید. برای ایجاد هماهنگی بین ست های مختلف مبلمان می توانید از چوبی یک رنگ و یا روش دیگر، استفاده از رومبلی هایی با پس زمینه رنگی یکسان است.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون نشیمن و مبلمان پذیرایی

نحوه چیدمان مبل ها در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

نحوه چیدمان مبل ها در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی باید به گونه ای باشد که دسترسی به همه آنها آسان باشد. همچنین مابین مبل ها باید فضایی خالی به اندازه حداقل ۲۵ سانتیمتر وجود داشته باشد. برای عبور و مرور نیز فاصل های بین ۶۰ تا ۹۰ سانتیمتر در نظر گرفته شود. بهتر است که بین هر دو مبل، میزهای عسلی قرار گیرند که محلی مناسب برای قرار دادن انواع آباژور و عناصر تزئینی خواهند بود. نکته مهم دیگر در چیدمان مبلها این است که سعی کنید تا حد امکان، مبلی پشت به ورودی قرار نگیرد. قرار دادن مبل ها به صورتی که پشت به پشت قرار بگیرند نیز، مناسب نیست.

دکوراسیون داخلی
نحوه چیدمان مبل ها در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی
چیدمان مناسب  میز غذاخوری

نکته آخر، نحوه قرار دادن میز غذاخوری در فضاست. میز ناهارخوری باید طوری جا نمایی شود که دسترسی آن به آشپزخانه بدون عبور از میان مبلها میسر باشد. برای آنکه بتوان به راحتی در هنگام نشستن افراد دور میز از پشت صندلی ها حرکت کرد نیز فاصل های بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر میان میز و دیوارها ضروری است.

دکوراسیون داخلی
چیدمان مناسب میز غذاخوری
تاثیر فرش در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

یکی دیگر از راه های تقسیم بندی فضا، استفاده از انواع فرش است. با توجه به تعداد مبل های خود می توانید آن ها را در اطراف فرش جا نمایی کنید. ابعاد فرش باید به گونه ای باشد که زیر مبل ها قرار نگیرد اما پایه های جلویی مبل ها روی فرش باشند. بهتر است که چیدن مبلمان در فضای نشیمن و پذیرایی با توجه به نقاط عطف در فضا انجام شود. یکی از این نقاط، محل قرار گرفتن شومینه است.

دکوراسیون داخلی
تاثیر فرش در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی
تلویزیون و شومینه

تلویزیون و شومینه نیز می توانند نقطه عطفی مناسب در تغییر دکوراسیون منزل مسکونی باشند. مبلمان باید رو به نقطه عطف و در اطراف آن چیده شود به گونه ای که بتوان از روی مبلها به تلویزیون یا شومینه دید داشت.

گروه طراحان معماران بوم آور با بهره گیری از تیمی خلاق و دانش آموخته های طراحی و دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی (از صفر تا صد پروژه) می باشد. چنانچه علاقه مند هستید دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهید می توانید با ما در تماس باشید.  همچنین جهت دیدن نمونه کارهای ما می توانید اینجا کلیک کنید.

دکوراسیون داخلی
جا نمایی تلویزیون و شومینه

منبع: www.sakhtemoon.com

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *